21 февраля 2021

 На засіданні Рада нацбезпеки і оборони України під головуванням президента України Володимира Зеленського прийнято рішення ввести санкції проти політика Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко.


Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов на брифінгу після засідання ради.

Секретар РНБО пояснив, що під санкції потрапили в цілому 19 юридичних та 8 фізичних осіб (серед останніх - п'ятеро громадян Росії). Обмеження ввели в зв'язку з розслідуванням СБУ про фінансування тероризму.
  • Вацьковській Костянтин Борисович, громадянин Росії;
  • Домченко Віталій Валерійович, громадянин РФ;
  • Лавренюк Наталія Миколаївна, громадянка України (цивільна дружина депутата Тараса Козака, на яку записана частина його майна, і яка займається нафтопереробним бізнесом з Марченко)
  • Лісогор Сергій Вікторович, громадянин РФ,
  • Марченко Оксана Михайлівна, громадянка України;
  • Маслюк Олександр Миколайович, громадянин РФ,
  • Медведчук Віктор Володимирович, громадянин України;
  • Попов Михайло Юрійович, громадянин Росії.
"Санкції вводяться на все майно, яке є в підпорядкуванні Медведчука", - сказав на брифінгу секретар РНБО Олексій Данилов.
Також під санкції потрапили компанії, зареєстровані на території РФ, в Молдові та інших країнах.

Санкції накладені на компанії, які володіють 5 літаками, які здійснювали прямі польоти з Києва в Москву, і на компанії, які обслуговували ці літаки.

На питання про долю телеканалу "1 + 1", частиною якого володіє Марченко, секретар РНБО сказав, що канал буде далі працювати, але тією частиною майна неможливо буде користуватися.
Крім того РНБО ухвалила рішення про прийняття невідкладних заходів для повернення частини нафтопродуктопроводів, які проходять через територію України, в держвласність. Ці нафтопродуктопроводи виявилися в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України.

На уточнююче питання, чи йде мова про компанії ПрикарпатЗахідтранс, "яка афілійована з Медведчуком", Данилов сказав: "Це дійсно ПрикарпатЗахідтранс. Відносно афіліації повинні говорити відповідні органи. Але мова дійсно йде про це трубопроводі довжиною тисячі чотиреста тридцять три км, який дуже дивним способом виявився в руках іноземної держави ".C

Поделиться:

0 коммент.:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.