24 апреля 2020


Напередодні, 22 квітня, біля Мавзолею на Червоній площі зібралися десятки людей. На відміну від святкування Великодня, влада не стала забороняти масову акцію московських комуністів в день 150-річчя Леніна. Більшості з тих, хто прийшов до Піраміди вождя, давно за 65. Навіть з великим «гаком». І їм, за медичними показниками в умовах карантину краще було б дотримуватися режиму самоізоляції, за порушення якого поліціянти Росії так полюбляють загружати у «воронки» інших пенсіонерів. Але в «святий» для кожного комуніста день коронавірус, мабуть, не поширюється
Розмови про необхідність «виносу тіла» та поховання Леніна по-людськи, як він про це і просив: поруч з матір'ю на кладовищі в Петербурзі, ведуться вже не один десяток років. Це питання регулярно піднімається і на прес-конференціях Володимира Путіна. Але кожного разу глава держави відповідає приблизно в одному і тому ж ключі. У грудні 2019 року, наприклад, він повторив тезу про те, що з цим рішенням потрібно почекати: «..принаймні до тих пір, поки є, а у нас є дуже багато людей, які пов'язують з цим своє власне життя, свою долю».

Можливо, керманич Кремля трохи поплутав часові виміри і йому потрібно нагадати про те, що людей, які «Леніна бачили», вже давно не має на цьому світі? Сьогодні, через майже 30 років після розвалу СРСР і краху компартії, складно повірити, що знаходження у серці Росії забальзамованого тіла Леніна для когось є питанням особистого життя і долі. Нова «релігія», зі своїм власним пантеоном, символами і обрядами, яка була так необхідна молодим Совєтам у ті далекі і вже майже забуті роки, давно втратила свою актуальність.
Можна зрозуміти, навіщо Ленін в Кремлі потрібен комуністам. Для «червоних» сьогодення тіло вождя - це прапор, який вони не зняли, залишивши урядові будівлі. Поки Ленін лежить в Мавзолеї - у комуністів є шанс на повернення у владу. В усякому разі, вони так вважають. Але зовсім незрозуміла ситуація з російською владою, які рік за роком вперто стає на маргінальну, за великим рахунком, позицію збереження тіла в Мавзолеї. Чому влада Кремля так вперто підтримує тих, хто рано чи пізно постарається скинути їх з кремлівського Олімпу? Очевидно, що така риторика та дії йдуть врозріз з усім тим, що було зроблено Володимиром Путіним і його оточенням за останні два десятиліття. Щось не так! Чи, можливо, дійсно тіло Леніна має надприродні властивості і рік за роком допомагає можновладцям сьогодення тримати «в узді» волю простих Росіян? І саме по цій, інфернально-езотеричній причині, тіло Володимира Першого (не плутати із Святославичем «Красне-Сонечко»!) так захищає Володимир Другий (теж, далеко не Мономах)…Поделиться:

0 коммент.:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.