12 октября 2017

7 жовтня 2017 року відбулась зустріч між помічником президента Російської Федерації Владиславом Сурковим із спеціальним представником Держдепа США по Україні Куртом Волкером.

Зустріч приходила за зачиненими дверима у Белграді столиці Сербії, дозволяє зробити припущення про наявність домовленостей між РФ та США щодо шляхів урегулювання конфлікту на Донбасі. 
Як стало відомо в ході зустрічі обговорені питання необхідності виконання Мінську-2 та збереження формату «нормандської четвірки».
агадаємо, статті прийняті під час переговорного процесу Мінськ-2 передбачають не тільки перепинення вогню, відведення військ від лінії зіткнення, а і помилування бойовиків. 
Обговорені питання щодо формату розміщення миротворців на Донбасі. При цьому, «камінням» спору є питання місця розташування миротворців. Так, Росія висловлює бажання щодо розміщення миротворців на лінії зіткнення, а Україна та США виступають за розміщення по всій території Донбасу, обумовлюючи це необхідністю забезпечення безпеки наглядачів ОБСЄ.
http://korrespondent.net/ukraine/3894095-volker-y-surkov-obsudyly-peremyrye-v-ukrayne
Із слів помічника Путіна виходить, що Росія наголошує на власному варіанті миротворчої місії на Донбасі, при цьому, як повідомляє В. Сурков, для забезпечення охорони представників ОБСЄ миротворці можуть заходити вглибину території, водночас основне місце розташування повинно бути вздовж лінії конфлікту.  
В свою чергу Курт Волкер заявив, що після введення миротворців, на Донбасі повинні відбутись місцеві вибори, а після проведення яких вступить в силу закон про особливий статус регіону та дасть непідконтрольним територіям право формувати суди, органі прокуратури, міліції, а учасники війни з боку сепаратистів будуть амністовані. 
Тобто буде реалізована політична частина Мінських домовленостей, а за для цього необхідно пройти досить важкий шлях, який буде влаштовувати обидві конфліктуючи сторони, прийняти закон про місцеві вибори на Донбасі, відновити повноцінні торгівельно-економічні відносини, соціальну сферу тощо.
Події які відбулись свідчать, що як США так і РФ втомились залагоджувати конфлікт в Україні і намагаються прискорити його вирішення в рамках «Мінських домовленостей» - і ймовірно зроблять це незважаючи на намагання української сторони залагодити його з найменшими втратами, як політичними так і територіальними.

https://www.svoboda.org/a/28779712.html
https://www.2000.ua/novosti/mir_novosti/stalo-izvestno_-o-chem-dogovorilis-volker-i-surkov.htm
http://gordonua.com/news/war/surkov-o-peregovorah-s-volkerom-v-tom-chto-v-konechnom-itoge-rezultat-budet-ne-somnevaemsya-211074.htmlПоделиться:

0 коммент.:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.