05 апреля 2017 Серед колишніх учасників бойових дій в районі проведення АТО є велика кількість громадян України, які зазнавали тортур, катувань, незаконного затримання, застосування сексуального насильства, порушення майнових, релігійних прав та інших заходів фізичного і психологічного тиску з боку членів бандформувань т.зв. «ДНР/ЛНР» та кадрових російських військовослужбовців.
 Зі слів очевидців, терористи «ДНР/ЛНР» та російські військовослужбовці знущались над полоненими українськими військовослужбовцями, тримали їх в нелюдських умовах, в підвалах, постійно їх катували. 
Велика чисельність жителів Донбасу України зазнало матеріальної шкоди від терористів «ДНР/ЛНР» та військовослужбовців РФ, що в подальшому стало причиною їх виїзду з окупованої території України. У багатьох незаконно забрали приватне житло, бізнес, в когось особистий автомобіль.

 Правоохоронна система у вказаних псевдореспубліках працює не на користь жителів Донецьких та Луганських областей, а для здійснення їх злочинної діяльності. 
 Постраждалі мешканці Донецької Луганської областей України, колишні учасники бойових дій в районі проведення АТО можуть звертатись до Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (далі ММПЛУ), з метою захисту своїх прав та використання наданої ними інформації в міжнародних судах та подальшого відшкодування завданих їм збитків. 

 У зверненні потрібно викладати опис ситуації (ситуацій) під час яких було порушено права людини (тортури, катування, незаконне затримання, застосування сексуального насильства, порушення майнових, релігійних прав та інших заходів фізичного і психологічного тиску з боку членів бандформувань т.зв. «ЛНР/ДНР» та кадрових російських військовослужбовців), у разі наявності, надавати підтверджуючі матеріали (фото, відео, документи, тощо).

 Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні приймає звернення наступним чином:

- особистий візит до офісів ММПЛУ за адресами: м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 20, офіс 310; м. Одеса, вул. Троїцька, буд. 33а, офіс 302; м. Харків, вул. Весняна, буд. 5/4; м. Краматорськ, просп. Краматорський, буд. 41; м. Дніпро, вул. Гоголя, буд. 62;

- телефонний дзвінок на номер телефону ММПЛУ :+380442535966;

- поштові звернення на адресу центрального офісу ММПЛУ: м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 20, офіс 310;


- електронне звернення: hrmmu@ohchr.org

Поделиться:

0 коммент.:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.